internetový armádní magazín

Vážné poškození severokorejské ponorky

08.12.2015 18:25

Podle amerických zdrojů byla 28. listopadu v Japonském moři velmi vážně poškozena severokorejská ponorka třídy Sinpo, a to během pokusu podhladinového vypuštění balistické rakety NK-11.

Americké vojenské průzkumné satelity, které od loňského roku velmi pozorně sledují severokorejský ponorkový raketový program zaznamenaly neúspěšný pokus vypuštění balistické rakety, při kterém se raketě pravděpodobně nepodařilo zcela opustit vypouštěcí komoru a došlo tak k velmi vážnému poškození trupu a nástavby ponorky. Na vážné poškození lze usuzovat i podle trosek, které se následně objevily na hladině. Militarybox, CC BY-SA

                                                                    XXXXX

                                                        ponorka třídy Sinpo

                                                   (foto webu Hisutton / FU)

 

Diskusní téma: Vážné poškození severokorejské ponorky

Datum: 09.12.2015

Vložil: Jirka4form

Titulek: ponorka

Tady Korejcům trošku chybí soudnost. Asi existují rozumnější a perspektivnější programy, než utápět prostředky v ponorkách s balistickými raketami.

Datum: 10.12.2015

Vložil: Cateye

Titulek: Re: ponorka

Nechci korejce obhajovat, ale přijde mi to jako nejlogičtější krok. Čistě pragmaticky: kdybych měl tak technologicky vyspělého potenciálního nepřítele, že by mě byl schopný smáznout jediným preventivním úderem, také bych se za každou cenu snažil schovat svou nejúčinnější zbraň tam kde se hledá nejhůř, tedy pod vodu.


Datum: 09.12.2015

Vložil: David

Titulek: Severokorejská ponorka

A to má tato ponorka a její případné následovnice být trumfem v boji proti americkým imperialistům. Nevím, podle mne si v případě stavby těchto ponorek Severokorejci ukousli až příliš velké sousto

Vyhledávání

 

 

 

 

 

   PODPOŘTE MILITARYBOX