internetový armádní magazín

Výprodej britského námořnictva

27.10.2017 15:40

Nedostatek finančních prostředků nutí britské královské námořnictvo (Royal Navy) k prodeji starších lodí. V minulých dnech došlo k setkání zástupců britských vojenských úřadů se zástupci námořnictva Brazílie a námořnictva Chile, při kterých byly probírány různé možnosti prodeje britských plavidel.

Britské vojenské námořnictvo prožívá finanční krizi - v příštích deseti letech bude v jeho rozpočtu chybět asi dvacet až třicet miliard liber. Z tohoto důvodu velení námořnictva plánuje prodat do zahraničí až pět starších fregat a dvě vysadkové lodě.

Již v příštím roce mají být připraveny k prodeji dvě fregaty Typ 23, další tři plavidla tohoto typu pak do pěti let. K prodeji jsou nabízena výsadková plavidla HMS Albion a HMS Bulwark.

                                               výsadková loď Royal Navy HMS Albion

                                                  (foto: Dan Hooper / MOD / OGL)

 

Na jaře letošního roku britské ministerstvo obrany nabídlo Brazílii odkup vrtulníkového nosiče Ocean, který by mohl být pro Brazílii určitou náhradou za odepsanou letadlovou loď Sao Paulo.

V loňském roce bylo britské ministerstvo obrany silně kritizováno v obranném výboru britského parlamentu za špatný odhad a neprofesionální správu parku lodí. Podle poslanců může v blízké budoucnosti nastat situace, kdy početní stav může klesnout na pouhých 19 torpédoborců a fregat. Kromě toho, do roku 2035 se plánuje zrušení 13 fregat a financování stavby nových lodí pro jejich nahrazování vyvolává oprávněně velmi vážné obavy. Militarybox

 

 

Diskusní téma: Výprodej britského námořnictva

Datum: 27.10.2017

Vložil: +++

Titulek: big-ben

Navrhuji prodat big- ben Čínanum a za utržené prachy koupit nějakou kocápku... Tak končívá bejvalá velmoc která dneska maximálně dělá emerice předkošku....

Vyhledávání