internetový armádní magazín

Zahájena integrace střel LRASM do výzbroje Super Hornetů

25.08.2015 14:45

Americké vojenské námořnictvo (U.S. Navy) zahájilo proces integrace podzvukových protilodních řízených střel dlouhého dosahu LRASM (Long Range Anti-Ship Missile) do výzbrojního portfolia svých palubních víceúčelových bojových letounů F/A-18E/F Super Hornet. Úvodní práce na integraci zahrnují testování postupů nakládání a vykládání střel LRASM na pylony letadel a prověření kompatibility všech systémů. V následujícím období pak budou zahájeny zkušební lety letounů F/A-18E/F se střelami v podvěsu.

Protilodní řízené střely LRASM, které byly vyvinuty společností Lockheed Martin (hlavní kontraktor) za účasti agentury DARPA byly dosud integrovány do výzbroje nadzvukových bombardérů B-1B Lancer vojenského letectva (U.S. Air Force). Dodávky nových střel mají být podle současných plánů k vojenskému letectvu zahájeny v roce 2018, k vojenskému námořnictvu o rok později.

Střely LRASM jsou považovány za náhradu populárních a dosti rozšířených raket Harpoon. Postupně se mají objevit ve výzbroji i dalších typů letadel jako - B-2, B-52, F-15, F-16, F-35 a P-8. Dosah střel LRASM by měl podle zveřejněných informací překračovat 370 km. Militarybox, CC BY-SA

                                          test střely LRASM na bombardéru B-1B Lancer

                                                            (foto: DARPA / FU)

 

 

Diskusní téma: Zahájena integrace střel LRASM do výzbroje Super Hornetů

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání