internetový armádní magazín

Rusko změní pravidla hry nad Sýrií - part. 3

03.10.2018 07:55

Ruská federace začala měnit systém protivzdušné obrany nad Sýrií. Ten má pomoci zajistit bezpečnost pro ruská zařízení a jednotky operující v této zemi na základě pozvání legitimní vlády. Důvod změn je již všeobecně velmi dobře znám, stejně jako ruské rozhodnutí předat Sýriii protivzdušné systémy S-300.
Bezprostředně poté, co se objevily informace o dodávce systémů S-300PMU-2 Favorit syrským ozbrojeným silám, Izrael přišel s tvrzením, že nezmění nic na své dosud používané strategii. Podle některých místních pozorovatelů se jedná o bláznoství založené na důvěře v použití pokročilých víceúčelových bojových letounů F-35I Adir a jejich technologie "neviditelnosti". Řada analytiků uvádí, že Tel Aviv blafuje a bude muset nejprve prakticky ověřit své možnosti proti Ruskem nově vybudované protivzdušné obraně.

Ačkoli Izrael tvrdí, že se již setkal se systémy S-300 při společných cvičeních s Řeckem a je schopen jim odolat, počet leteckých výpadů v poslední dnech prudce klesl. Systémy S-300 Damašku omezí izraelské možnosti a ustanoví novou hranici, za kterou Izrael nebude moci zajít, ale zatím není situace úplně jasná a panuje dosti silný informační šum. Systémy S-300, především posledních verzí, stále patří mezi špičku a pokud budou působit společně s S-400 (jako že budou) představují pro letectvo protivníka vždy velmi tvrdý oříšek. Znalosti některých parametrů a vlastností systému umožňují vypracování určitých optimálních postupů a způsobů chování, ale nezaručují bezpečnost. Každopádně se jedná o velmi složitou hru.

Podle dostupných zpráv, nebyly do konce minulého týdne do Sýrie dovezeny žádné systémy S-300PMU-2 určené pro syrské ozbrojené síly. Transporty údajně dosud obsahovaly systémy REB a součásti dvou systémů S-300V4 pro ruský kontingent. Místní pozorovatelé spekulují, že jeden S-300V4 bude v Sýrii pouze dočasně do doby příchodu avizovaného "syrského" S-300PMU-2, nebo že jeden z těchto S-300V4 bude postupně předán Sýrii. Obě dvě varianty mají svoji logiku, takže zbývá si položit otázku: "Který systém je vhodnější pro syrskou protivzdušnou obranu, S-300PMU-2 nebo S-300V4?"

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že v pondělí 1. října ve večerních hodinách dokončilo přepravu do Sýrie základní sestavy komplexu S-300 určeného pro syrskou protivdušnou obranu. Militarybox, CC BY-SA

                    prvky komplexu S-300V / foto: V. Kuzmin / CC BY-NC-ND / se svolením autora

 

 

 

Dřívější zprávy: Rusko změní pravidla hry nad Sýrií - part. 2

Rusko změní pravidla hry nad Sýrií - part. 2

Více zde: https://www.militarybox.cz/news/rusko-zmeni-pravidla-hry-nad-syrii-part-2/

                            Rusko změní pravidla hry nad Sýrií

 

 

Diskusní téma: Rusko změní pravidla hry nad Sýrií - part. 3

Datum: 03.10.2018

Vložil: Cami

Titulek: Rusko "mění pravidla hry"

Název příspěvku je zavádějící.
1. Dodáním výkonnějších prostředků PVO syrské armádě se vůbec nic podstatného nezměnilo. Za ovládacími pulty budou sedět ti samí nebo jim podobní matlalové, kteří sestřelili ruský Il-20.
2. Dokud za ovladači jakéhokoli systému v Sýrii, tedy i PVO, nebudou sedět ruští vojáci, je tento sytém pro Izrael stejným cílem, jako jakýkoli jiný, který bude třeba zničit, pokud jej ohrozí.
3. Kteří z pilotů vzdušných sil budou mít po pondělí 17. září a s vědomím Syřanů u půltů S-300 víc nahnáno, ti ruští nebo ti izraelští?

Datum: 04.10.2018

Vložil: Petr

Titulek: Re: Rusko "mění pravidla hry"

1 - určitě ne
2 - budou
3 - ve světle odpovědí na 1 a 2 je to vcelku jasné, a nejde jen o ty izraelské...

Datum: 03.10.2018

Vložil: Refael

Titulek: Izrael vs Rusko vs Írán

Írán je ten poslední, kvůli kterému by Rusové šli naplno proti Izraeli.
Rusko chce vykopat Íránské Revoluční Gardy ze Sýrie stejně jako Izrael. Jednoduše se Putin nechce s Asadem dělit s nikým jiným. Nezapomeňte, že sice Írán i Rusko mají společný cíl a to udržení režimu s Asadem či bez něj, ale to je tak VŠE.
Írán chce vybudovat proti Izraeli 2.frontu přes Hizballáh, aby Hizballáh byl schopen útočit raketami ze dvou stran najednou(Libanon-Sýrie), ale Rusové chtějí konsolidovat Sýrii a vědí, že nemůžou donekonečna nechávat svůj kontingent v takovém počtu jako teď. Rusko není ekonomicky USA, aby kvůli Iránu utrácel šílené částky za tak rozsáhlý kontingent. Oproti USA je to zanedbatelná částka, ale pro Rusko jsou to velké výdaje.
Rusové chtějí nechat v Sýrii malý kontingent(lodě), který by udržoval syrský přístav v ruských rukou.
Rusové ale nemají vlastní síly, aby "pomohli" rozhoupal Íránce k odchodu, tak nechávali naší IAF(bydlím v Izraeli), dělat práci s ruským posvěcením. Rusové by byli i proti sobě, kdyby skutečně uzavřeli celý vzdušný prostor Sýrie Izraeli, tím by přišli o jedinou sílu, která na to má.
Kvůli médiím samozřejmě budou cenit zuby(S-300), ale na pozadí celé show se už diskutuje, jak zabránit Iránu dodávat rakety Hizballáhu Rusům přímo pod nosem :

https://www.debka.com/putins-adviser-in-tehran-with-a-deal-israel-to-stop-syrian-air-strikes-iran-to-halt-arms-shipments/

Pokud by totiž Rusové plně šlápli na plyn proti Izraeli(bezletová zóna s využitím všeho, co Rusové v Sýrii mají), stali by se Rusové záhy PLNĚ zodpovědní za celou Sýrii a tak zase dobří kamarádi s Íránci a Hisballáhem Rusové určitě nejsou.

Datum: 03.10.2018

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Izrael vs Rusko vs Írán

Dakujem , aj kvoli takymto info je diskusia tuna hodnotna ( bez ironie ) Zaujimavy pohlad .

Datum: 03.10.2018

Vložil: bog

Titulek: Re: Izrael vs Rusko vs Írán

Nejde o kontingent ani o Irán. Ide o to, ktorá strana v Rusku má silnejšie postavenie. Národné sily sa dlho utláčať nenechajú a Rus keď robí poriadky, tak vylepí facku komu uzná za vhodné. Stačilo im čušať pri Kursku. Izrael je problém politicko-sociálny, nie vojenský.

Datum: 03.10.2018

Vložil: Cateye

Titulek: Re: Izrael vs Rusko vs Írán

Přesně tak.
Jak jsem psal minule, Rusům útoky na Íránce vyhovují, kdo ví jestli dokonce neprobíhá nějaká koordinace s Izraelci. Už proto si myslím že budou systémy S-300 pod kontrolou Rusů, minimálně do doby, než se podaří vyřešit situaci v Sýrii.

Je dobré si uvědomit, že jen před půl rokem se procházel Netanjahu po Rudém náměstí s Putinem, který je velký obdivovatel Izraele a jeho nekompromisní politiky prosazování vlastních zájmů.
V této souvislosti je také dobré si uvědomit, co prohlásil Putin po sestřelu Il-18 a že zostření tónu krátce poté od jeho podřízených, je spíše jen divadlo pro domácí diváky, aby se prezidentova popularita nepropadala ještě více.

Velkou otázkou jsou však tlaky uvnitř izraelského vedení od vlastních lidí a tlak od největšího spojence, který si konsolidaci v Sýrii nepřeje, respektive nepřeje ji Rusům. Je možné že zvítězí obhajoba silového řešení. Pak se ovšem může stát, že Rusko začne Írán a všechny ostatní nepřátele Izraele podporovat doopravdy, včetně transferu citlivých technologií.
Fakt nevím co by aktuální konfrontací obě strany získaly.Datum: 03.10.2018

Vložil: Omny

Titulek: Re: Izrael vs Rusko vs Írán

nesmysl, rusové proti Iráncům rozhodně nejedou, uvědomují si, že i Irán/Hizballah má svůj podíl na tom, že islamisté v syrii byli poražení, takže jen tak někoho kopnout do prdele/hodit přes palubu - to je specialita USA viz kurdové.
Nemyslím si, že by se rusům líbilo, že by si Izrael mohl libovolně bombardovat v Syrii co se mu zachce a stalo se několikrát, že Izrael neutočil na nějaké dodávky ale i na vládní pozice, Izrael sestřeli syrské letadlo bezdůvodně, takže říkat si, že Izraelci jsou ti hodní co bombardují pouze iránské pozice (stejnak nemají proč) je pěkná blbost. Kdyby rusové už dávno uzavřeli vzdušný problém Syrie, byl by problém už dávno vyřešen

Datum: 03.10.2018

Vložil: Mirra

Titulek: Re: Izrael vs Rusko vs Írán

jde o to že íránští ajatoláhové mají volné ruce díky tomu že Rusko potřebuje stabilní jižní hranici a Čína zase klidné pásmo pro svoji OBOR, proto si tolik dovolují. A taky že bez jimi naverbovaných dobrovolníků by ta válka ještě měla daleko svému konci. Jenže to byla nutná volba - pak by se neklid přenesl k nim spolu s ISIL (což by se pochopitelně hodilo Izraeli). Prostě zkouší z toho vytřískat maximální kapitál, ale když Rusové nařídili aby se stáhli od hranic tak poslechli, dobře ví že bez leteckého krytí jsou rychle na odstřel.

Datum: 04.10.2018

Vložil: Jerry

Titulek: Re: Izrael vs Rusko vs Írán

Rusové možná Iránců zbavit chtějí, ale jaksi nemůžou. V tu ránu by se jim Sýrie zase sesypala. Těch pár Rusů, kteří tam jsou, nedokáží udržet Assáda u moci. Oni Irán potřebují, ale zároveň je to zatahuje do konfliktu s Izraelem.

Datum: 03.10.2018

Vložil: Jan

Titulek: S-300

S-300 je určitě schopný systém, ale není všemocný. pokud je Izraelci budou chtít zničit, tak to udělají na dlouhou vzdálenost a bude to vyřešené. mají rakty země - země, mají prostředky dlouhého dosahu nesené letadly a ikdyž něco S-300 nebo navázaná ochrana těchto systémů sestřelí , jednoduše PVO zahltí

Datum: 03.10.2018

Vložil: Mirra

Titulek: Re: S-300

jistě, ale nepůjde to udělat nenápadně s minimálním množstvím zdrojů. Na to je už třeba masivní útok a počty útočících zbraní budou muset silně narůst kvůli silnému rušení a tohle by pak mohlo přejít v plnohodnotnou válku. Rusové tam sice mají malý kontingent ale velice efektivní, žádné druhořadé zbraně. Navíc spousta izraelských občanů jsou migranti ze Svazu i na důležitých postech takže do plnohodnotné války se nikdo nepohrne. Mají sice JZ, ale jejich použití by znamenalo sestřelení těch několika raket a takovou odvetu že by to znamenalo fakticky zánik státu Izrael a zbytkového útvaru Palestina zřejmě taky. Takže zřejmě dojde jen na scénář kdy se budou navzájem oťukávat a hledat slabiny a tu a tam zkusí rychle něco hodit na peršany a doufat že se jim alespoň nějaký letecký nosič vrátí. Proto tak rychle pořizovali ty F-35, na takové kradmé mise jsou stavěné, ale v podmínkách silného rušení nejmodernějších ruských aparátů to bude hodně obtížné.

Datum: 04.10.2018

Vložil: Jan

Titulek: Re: Re: S-300

Nemyslím hned použití JZ. Ale Izraelci mají s potlačením PVO dobře zkušenosti. V Libanonu si syrska PVO ani neskrtla.

Datum: 04.10.2018

Vložil: Mirra

Titulek: Re: Re: Re: S-300

arabská a ruská PVO to je rozdíl několika tříd, a Izraelci to ví, zvlášť ti co přišli ze Svazu.

Datum: 04.10.2018

Vložil: Jerry

Titulek: Re: Re: S-300

A čím by je Rusové sestřelovali? Vy v těch pohádkách žijete, oni ne. Do žádných atomových výměn se nikým pouštět nebudou. Buď uhnou, nebo to zase pojede přes nějaké neoznačené "poradce" od kterých se později distancují jako v Korei, Vietnamu, Egyptě atd.

Datum: 03.10.2018

Vložil: Omny

Titulek: no syrská PVO

se mohla doposud pouze spoléhat na systému PVO krátkého dosahu, které nemohly zasahovat proti izraelským stíhačům, protože ti se nikdy na dostřel těchto systémů nepřiblížili, vždy stříleli v režimu stand off ze svého nebo libanonského vzdušného prostoru. Jedinou možností jak podstřelovat izraelské stíhače bylo skrz S-200 což ovšem je už dosti starší systém a né tak uplně zaměřen na stíhače.
Takže samozřejmě zavedení S-300 bude zcela jistě znamenat zvýšení kapacit syrské PVO, pokud bude moci tento systém obsluhovat.

Datum: 03.10.2018

Vložil: strix

Titulek: Pravidla hry nad Sýrii

bude vždy určovat Izrael, tak tomu už je desítky let a kvůli Rusúm to měnit nebudou...

Datum: 03.10.2018

Vložil: Saracen

Titulek: Re: Pravidla hry nad Sýrii

Ale budú a to rusov nemusím.

Datum: 03.10.2018

Vložil: Terminator

Titulek: Re: Pravidla hry nad Sýrii

minimálně si budou muset dát velký pozor (Izraelci), tohle již není legrace a i když Izrael má svou armádu na velmi vysoké úrovni, s Rusem by si zahrávat neměli......

Datum: 03.10.2018

Vložil: Jerry

Titulek: Re: Re: Pravidla hry nad Sýrii

Pozor si budou muset dávat Rusové. To oni jsou ti slabší a pokud se nechají zatáhnout do války mezi Izraelem a Iránem (jako že už zřejmě nechali), tak je to může smést.
Chování Rusů je naprosto nepochopitelné, oni ví že poskytují krytí iránskému zbrojnímu programu v Sýrii, ví, že je to pro Izrael smrtelné nebezpečí na které bude reagovat, přesto se do toho ženou. Možná si chtějí vyzkoušet hračky. A můžou na to šeredně doplatit.

Datum: 03.10.2018

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: Re: Pravidla hry nad Sýrii

Žvásty. Ruské a izraelské ozbrojené síly se navzájem ctí jako velmi schopné, a i vzájemné vztahy Ruska a Izraele jsou na velmi speciální úrovni. Rusko a Izrael mají své zájmy v oblasti - Izrael k sebezachování a Rusko strategicko-hospodářské. Ani jedna strana nechce tu druhou významě poškodit, spousta Izraelců je ruského původu. Kdyby došlo na "lámání chleba" a někomu "ujela ruka", Rusko vymaže Izrael z mapy bez ohledu na špičkovou úroveň izraelské armády, vynikají letectvo a PVO, několik balistických raket i jaderných náloží. Írán je momentální spojenec Ruska, a Rusko nemá důvod ho odepsat jen kvůli tomu, že si nemůže dojít s Izraelem na jméno.

Datum: 03.10.2018

Vložil: Omny

Titulek: Re: Re: Re: Re: Pravidla hry nad Sýrii

souhlas, zvláště když Irán/Hizballáh přispěli k tomu, že islamisté v Syrii jsou poražení. Izrael nepřispěl ničím....

Datum: 04.10.2018

Vložil: Jerry

Titulek: Re: Re: Re: Re: Pravidla hry nad Sýrii

Čím by Rusko vymazalo Izrael z mapy? Těmi třiceti letadly, co tam má? :-D

Datum: 06.10.2018

Vložil: Kliniec v zadku Fašingtonu

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pravidla hry nad Sýrii

netroluj USofil

Datum: 14.10.2018

Vložil: lockdown

Titulek: Re: Re: Re: Re: Pravidla hry nad Sýrii

Súhlas teraz Netanjahu určite presviedča Putina aby svojich rozzúrených generálov držal na uzde toť vsjo

Záznamy: 1 - 24 ze 24

Vyhledávání