internetový armádní magazín

Turecko může koupit americké systémy Patriot

21.12.2018 10:50

Podle posledních zpráv může Turecko přistoupit k vyzbrojení své armády americkými protivzdušnými systémy Patriot. Dne 19. prosince americká agentura pro obrannou a bezpečnostní spolupráci DSCA oznámila, že americké ministerstvo zahraničí schválilo potenciální prodej systémů Patrion do Turecka.

Prodej systémů Patriot má zvýšit slučitelnost tureckých soustav s NATO, čímž se Turecko má stát cennějším partnerem ve stále důležitější oblasti světa. Turecko má využít systémy Patriot ke zlepšení schopností protiraketové obrany, ochraně své územní celistvosti a odvrácení regionálních hrozeb.

                                                            systém Patriot / PD

 

Cena případné transakce se odhaduje na 3,5 miliardy dolarů. Za tyto peníze může Turecko dostat asi 20 odpalovacích zařízení, 80 střel MIM-104E Guidance Enhanced, 60 střel PAC-3 Missile Enhancement a potřebné radiolokátory a další vybavení. 

Možnost prodeje systémů Patriot vyvolala vlnu pověstí, že Turecko může odstoupit od smlouvy s Ruskem na dodávku systémů S-400 Triumf, nebo, že dokonce přilíbilo Spojeným státům možnost studovat ruské systémy S-400 na jeho území. Oficiální turecká místa takové možnosti zatím popírají. Militarybox, CC BY-SA

 

Diskusní téma: Turecko může koupit americké systémy Patriot

Datum: 22.12.2018

Vložil: Hrázný

Titulek: S400

Putin si doma bude moci porovnat hodnoty systému Patriot spolu s S400.
Jistě jeho specialisté na PVOS si s Patrioty poradí když už jsou v Turecku.

Datum: 26.12.2018

Vložil: Jerry

Titulek: Re: S400

Hehe to jistě. Spíš si Amíci očíhnou S400. On Turek není idiot a ví moc dobře, že Ameriku za SSSR v krachu by vyměnil jen blázen :-D

Datum: 21.12.2018

Vložil: veterán 47

Titulek: Patriot

USA aby si uzmierili Turecko tak sa mu rozhodli predať to, čo predtým dávno odmietali. Podľa námestníka tureckého ministra obrany, je však nákup S-400 z Ruska hotová vec a nič sa nebude meniť, lebo že je lepší než americký.
Rosko nebude mať problém, že by sa vyzradili niektoré utajované skutočnosti zo systému S-400, aj keď by ho podrobne skúmali odborníci z USA, lebo tie najdôležitejšie veci, podobne ako USA si aj rusi nachaváju sami pre seba.

Datum: 21.12.2018

Vložil: Rase

Titulek: historie

Už kdysi dávno, chtěli Turci Patrioty, ale tehdejší americká administrativa jim to zakázala. Tedy se trucli a postupem času se rozhodli že koupí konkurenční S-400. Nyní se zdá, že američané couvli a prodej Patriotů schválili. Turci dostanou to co původně chtěli a američané budou rovněž rádi. Erdogan hraje tu hru fakt dobře

Datum: 21.12.2018

Vložil: Pepe

Titulek: Patriot

Turci si to snaží u Američanu vyžehlit, tak koupí i Patrioty. Američani určitě nasadili všechny své vyděračské praktiky, aby aspoň částečně dosáhli svého. Není to vývoj, který by se nedal předpokládat. Patrioty se zapojí do systému NATISRAČKONAMDS, a S-400 budou zajišťovat protiraketovou obranu.

Datum: 21.12.2018

Vložil: Omny

Titulek: Re: Patriot

zřejmě hlavní páka byly F-35 a hlavně US asi nechtěly připustit, aby si Turci koupili stíhačky od rusů. Pro US je kšeft nade vš......Saudi zlikvidovali novináře a sankce žádné, obchody budou pokračovat dále.....

Datum: 21.12.2018

Vložil: Markus

Titulek: Re: Re: Patriot

Když už jsme u toho kšeftu nade vše, nehřímal náhodou Putin po sestřelení ruského Su-24 Tureckem, že Erdogan podporuje IS a po chvíli už jim prodali S-400?

Datum: 21.12.2018

Vložil: bog

Titulek: Re: Re: Re: Patriot

Zostrel Su-24 bol zosnovaný mimo Turecka a pučom bolo Erdoganovi ukázané kde je jeho miesto. Tu nejde o peňažný kšeft, ale o vplyv. Turecko si poťahujú, no zostrel ho vohnal do spárov Ruska.

Datum: 23.12.2018

Vložil: Omny

Titulek: Re: Re: Re: Patriot

Erdogan se omluvil a zaplatil odškodné

Datum: 23.12.2018

Vložil: Markus

Titulek: Re: Re: Re: Re: Patriot

Takže to s podporou IS si Putin vymyslel?

Vyhledávání